SIGNUM 800 / Regulatory temperatury/Sterowniki do kotłów podajnikowych
 


Jest to nowoczesne urządzenie przeznaczone do kompleksowej regulacji systemu grzewczego wyposażonego w kocioł podajnikowy. Pozwala na precyzyjną regulację procesu spalania, dając użytkownikowi pełną kontrolę nad jego przebiegiem. Jednocześnie posiada szereg zaawansowanych funkcji, które w znaczący sposób wpływają na komfort użytkowania i eksploatacji całej instalacji grzewczej. Użytkownik ma do swojej dyspozycji prosty i funkcjonalny panel sterowania z sześcioma przyciskami funkcyjnymi - trzy klawisze sygnalizujące stan podświetleniem, 5 lampek sygnalizujących stan urządzeń oraz czytelny graficzny wyświetlacz ciekłokrystaliczny, dający dużo większy komfort przeglądania i modyfikacji parametrów w porównaniu z wyświetlaczami tekstowymi. Podświetlanie wyświetlacza pozwala na wygodną obsługę praktycznie w każdych warunkach oświetlenia.

Na szczególną uwagę zasługują możliwości konfiguracyjne regulatora. Oprócz standardowych parametrów pozwalających na regulację procesu spalania, występuje szereg funkcji odpowiedzialnych za obsługę całej instalacji grzewczej. Regulator posiada możliwość przygotowania ciepłej wody użytkowej CWU, z możliwością wyboru trybu pracy modułu CWU wyłączony, tryb ZIMA oraz tryb LATO. Pozwala na załączanie pompy cyrkulacyjnej, odpowiedzialnej za "mieszanie" wody w instalacji CWU. Dodatkowo w celu podwyższenia komfortu użytkowania oraz obniżenia zużycia energii oba te moduły mogą pracować w trybie zegara. Wykorzystanie stref czasowych pozwala na przygotowanie i dystrybucję ciepłej wody użytkowej wyłącznie w godzinach, w których występuje na nią zapotrzebowanie. Urządzenie może kontrolować do dwóch niezależnych modułów zaworu (trój bądź czterodrogowych), które mogą pracować w trybie pogodowym bądź normalnych, dodatkowo każdy z modułów można skonfigurować do pracy w instalacji grzejnikowej lub podłogowej. Istnieje możliwość podłączenia trzech termostatów pokojowych wykorzystywanych do zwiększenia komfortu cieplnego użytkowników. Zakładając możliwość dalszej rozbudowy instalacji grzewczej np. o możliwość współpracy z dodatkowym źródłem ciepła, dodano jedno wejście i dwa wyjścia uniwersalne, które pozwala na dowolną konfigurację. W celu podwyższenia bezpieczeństwa pracy kotła zastosowano wejście do podłączenia zewnętrznego termostatu STB oraz pomiar temperatury spalin.

Regulator charakteryzuje się solidnym i dokładnym wykonaniem, posiada wręcz intuicyjną obsługę i zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Na uwagę zasługuje również możliwość komunikacji z urządzeniem z dowolnego miejsca na świecie za pomocą sieci Internet (opcja - możliwość zakupu modułu internetowego).

Regulator temperatury Signum 800 przeznaczony jest do sterowania pracą kotła na paliwa stałe z automatycznym podawaniem paliwa. Z uwagi na znaczne możliwości konfiguracyjne pozwalające na jednoczesną obsługę wielu urządzeń, dokonano podziału na szereg bloków funkcyjnych:

moduł kontroli procesu spalania odpowiedzialny za pracę podajnika paliwa, dmuchawy i pompy CO, którego zadaniem jest utrzymanie nastawionej temperatury wody w kotle i utrzymanie ognia w palenisku,
moduł przygotowania CWU, którego zadaniem jest utrzymanie nastawionej temperatury wody w zasobniku,
moduł obsługi pompy cyrkulacyjnej, pozwala na czasowe załączanie pompy odpowiedzialnej za mieszanie ciepłej wody użytkowej w instalacji, również przy korzystaniu z zewnętrznych źródeł ciepła,
moduł obsługi zaworu nr. 1, odpowiedzialny za sterowanie zaworem mieszającym trzy bądź czterodrogowym,
moduł obsługi zaworu nr. 2, odpowiedzialny za sterowanie zaworem mieszającym trzy bądź czterodrogowym,
moduł wejść i wyjść uniwersalnych pozwalający na podłączenie urządzeń zewnętrznych,
moduł internetowy ( opcja) pozwala na zdalny dostęp i modyfikację parametrów pracy urządzenia.

Regulator Signum 800 dzięki zastosowaniu wieloparametrowego menu, które może być w dowolny sposób konfigurowane (część modułów w zależności od potrzeb może być włączana lub wyłączana). Pozwala na zastosowanie w bardzo szerokiej konfiguracji począwszy od niewielkich jednoobiegowych instalacji CO, a na rozbudowanych instalacjach wyposażonych w zawory mieszające, obsługę przygotowania CWU, termostaty pokojowe, oraz zewnętrzne źródła ciepła kończąc.

Cena od: 1380.00 zł
Formularz zapytania
SIGNUM 800 / Cena: 1380.00 zł / szt.
SIGNUM 800 / Cena: 1380.00 zł / szt.
SIGNUM 800 / Cena: 1380.00 zł / szt.
KONTAKT

ELEKTRONIKA FOSTER

Eugeniusz Fengier

Zielona Łąka, ul. Wenecka 2
63 - 300 Pleszew

NIP 617-101-00-37

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 16:00


 

Zakład Elektroniczny FOSTER
Eugeniusz Fengier,
Ryszard Owczarz Sp. J.


Zielona Łąka, ul. Wenecka 2
63 - 300 Pleszew

NIP 617-20-47-203

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 16:00

Telefony:

Biuro działu handlowego:
tel. 62 74 18 666
fax. 62 74 18 666 wew. 40

Serwis:
tel. 62 74 18 666 wew. 35

(serwis telefoniczny 7:00-16:00 od poniedziałku do piątku)

 

 

 

Kontakt elektroniczny:

Biuro działu handlowego:
biuro@foster-pleszew.com.pl